VERİNET YAZILIM - Network Marketing, Bayi Yönetim, Eğitim Yönetim, Eticaret

Google Adwords Reklamları

Google Adwords Reklamları ile satışlarınızı arttırın.

Dijital pazarlamanın fayda / maliyet oranı en yüksek araçlarının başında gelen Google AdWords reklamları uzmanlık ve profesyonel yaklaşım gerektirir. Aksi halde karlı bir yatırım aracı olmaktan çıkarak gereksiz bir masraf haline gelebilir.  İleri düzey analiz ve optimizasyon çalışmalarına verdiğimiz önemin, yakaladığımız başarı hikayelerine büyük katkısı olduğuna inanıyoruz.

Oluşturduğumuz tüm Google AdWords hesaplarında kampanya ve reklam gruplarını olabilecek maksimum segment sayısına ayırıyoruz. Bu sayede ileri düzey optimizasyon gerçekleştirebiliyoruz. Coğrafi, yaş, cinsiyet, ilgi alanı gibi birçok segmenti ayırarak ve kesiştirerek oluşturduğumuz kampanyaları inceleyerek, ROI (return on investmen) yani yatırım geri dönüşünü inceleyerek bütçe dağılımını gerçekleştiriyor, mevcut bütçe ile daha fazla geri dönüş sağlıyoruz.

Google Adwords ile İnternetten daha fazla müşteri çekebilir, satışlarınızı artırabilirsiniz. Bize 5 dk. ayırarak nasıl ilerlemeniz gerektiğini öğrenin.

 

Müşterileriniz size veya ürünlerinize ulaşmak istiyor, onlara ulaşmaya hazır mısınız?

Google Arama Ağı

Google Arama Ağı; reklamlarınızın yapılan aramalara ilişkin görüntüleneceği web sitelerinden oluşan bir reklam ağıdır. Arama Ağı; Google Arama, Alışveriş, Haritalar, Görseller ve Gruplar'ın yanı sıra AOL gibi Arama Ağı iş ortağı sitelerini kapsar. Arama ağında yayınlanan reklamlar hem Google arama sonuçlarında hem de arama ağındaki Arama Ağı İş Ortağı sitelerinde metin reklamları şeklinde gözükür. Reklamlar, Google sayfasının üst, yan ve alt kısımlarındaki sarı bantlarda sponsorlu reklamlar olarak yer alır. Google arama ağını kullanan kullanıcılar, firmanız ile ilgili kelimelerle arama yaptıklarında reklamlarınızı görürler ve reklamlarınız firmanızın ürün ve hizmetleriyle ilgilenen alakalı kullanıcılara gösterilir. Sizin belirlediğiniz bütçeler dâhilinde reklamlarınız yayınlanır ve reklamlarınız tıklandığında ödeme yaparsınız. Google arama ağında vereceğiniz reklamlar ile doğru müşterilere, doğru zamanda, doğru mesajla ulaşın.

 

♦ Google Arama Ağında Alışveriş Reklamları.

Ürün satış odaklı çözümleriniz için oluşturulmuş reklam ağıdır, görsel olarak resim, fiyat veya ürününüzün bazı özelliklerini ön plana çıkararak müşterilerinize sunabilirsiniz.

Genel strateji E-ticaret kullanımı için uygundur ve iyi bir planlama ile satışta yönelik yüksek kazanımlar sağlar.

 

Google Görüntülü Reklam Ağı

Google Görüntülü Reklam Ağı; Youtube ve Gmail'in yanı sıra haber sayfaları, belirli konulardaki web siteleri, video siteleri ve bloglardan oluşan bir reklam ağıdır. Görüntülü reklamcılık ise müşterilerde farkındalık oluşturmaya, kampanyaya erişimi arttırmaya ve dönüşümler gerçekleştirmeye yardımcı olur ve böylelikle satın alma döngüsü gerçekleşir. Görüntülü reklamcılık ile milyonlarca siteye, videoya ve cihaza aynı anda erişebilirsiniz. Hedef kitlenize reklamlarınızı, alakalı olabileceğini düşündüğünüz web sitelerinde, sizin belirleyeceğiniz anahtar kelimelerle veya reklamlarınızın gösterileceği web sitelerini manuel olarak seçerek gösterebilirsiniz. Reklam verenlere Standart Resim, Standart Flash, Zengin Medya Flash, Video İçi Reklam, Tıkla-Oynat Video reklamları sunulur. Kampanyalarınızda görünürlüğü artırmayı amaçlıyorsanız, BGBM ( Bin Gösterim Başı Maliyet) kullanarak reklamlarınız gösterildiği zaman ödeme yaparsınız. Tıklamaların kampanyanız için önemli olduğunu düşünüyorsanız TBM ( Tıklama Başı Maliyet) kullanarak reklamlarınız tıklandığında ödeme yaparsınız. Google Görüntülü Reklam ile doğru müşterilere, doğru zamanda, doğru mesajla ulaşın.

 

Google Görüntülü Reklam Ağı Hedefleme Seçenekleri

Google Görüntülü Reklamları ile hedef kitlenize reklamlarınızı İçeriğe Dayalı Hedefleme ve Kitle Hedefleme yaparak gösterebilirsiniz. Hedef kitlenize, arama yapma şekillerine göre ulaşmak istiyorsanız İçeriğe dayalı hedeflemeyi üç şekilde kullanabilirsiniz. İlk olarak İçeriğe dayalı ve anahtar kelime ile ilgili hedeflemede kampanyadaki anahtar kelimelerinizle Görüntülü Reklam ağındaki web siteleri eşleştirilir. İkinci olarak Konu hedeflemede Google' da sizin sektörünüzün de arasında yer aldığı 1700'den fazla kategori içeren bir listeden konu başlığınızı seçebilirsiniz. Üçüncü olarak Yerleşim hedefleme yaparak reklamlarınızın gösterileceği web sitelerini manuel seçerek gösterebilirsiniz. Hedef kitlenize kim olduklarına dayanarak ulaşmak istiyorsanız bu dört şekilde gerçekleşir. İlki kullanıcıların ziyaret ettiği web sitelerini analiz ederek ilgi alanlarına göre reklamlarınız gösterilir. İkinci olarak reklamlarınızı müşterilerin cinsiyetlerine veya yaş gruplarına göre gösterilir. Üçüncü olarak yeniden pazarlama ile reklamlarınızı web sitenizi ziyaret etmiş ancak herhangi bir işlem gerçekleştirmemiş kullanıcılara gösterilir. Dördüncü olarak göz atma şekilleri mevcut site ziyaretçilerinizin göz atma şekillerine benzeyen kullanıcılara gösterilir.

 

Google Görüntülü Reklam Ağı Dönüşümlerini İzlemek

Dönüşüm, reklamlarınızı tıklayan bir müşterinin web sitenizde bir işlemi gerçekleştirmesidir. Dönüşümler; görüntülü reklamlarınızı gören kullanıcıların reklamlarınızı tıklayıp dönüşüm gerçekleştirdiği ve görüntülü reklamlarınızı görüp daha sonrasında işlem gerçekleştirip dönüşüm sağladığı kullanıcılar olmak üzere iki şekilde gerçekleşir. Görüntüleme Dönüşüm Raporları ile de reklamlarınızın tüketiciler üzerindeki genel etkisini ölçmüş, gerçek yatırım getirisini anlamış, Görüntülü Reklam Ağındaki en iyi performans gösteren reklamları belirlemiş ve buna göre hedef ve stratejilerinizi optimize etmiş olursunuz.

 

Google Görüntülü Reklamları Optimizasyonu

Google Görüntülü Reklam Kampanyası Optimize Edici ile Google reklamlarınızın en iyi performans göstereceği yerler otomatik olarak bulunur. Bunun için yapılması gereken şey hedef edinme başı maliyetinizi yani bir dönüşüm için ödemek istediğiniz ortalama tutarı bize bildirmektir. Görüntülü Reklam Optimize Edici ile daha düşük maliyetle daha fazla dönüşüm sağlanarak yatırım getiriniz arttırılır ve daha fazla müşteriye ulaşmanız sağlanır.

 

Yeniden pazarlama (Remarketing)

Yeniden pazarlama; Pazarlamada çok etkili bir yöntemdir. Son zamanlarda mutlaka karşınıza gelmiştir bir siteye girdiğinizde önceden gezmiş olduğunuz bir ürünü reklamlarda görmeye başlarsınız bu yöntemle müşterinize alacağı ürünü tekrar hatırlatmış olur ve de almasına sebep olursunuz.

Google Görüntülü Reklamları İçin Yeniden Pazarlama

Yeni ziyaretçiler web sitenizi ilk ziyaretlerinde genellikle dönüşüm gerçekleştirmezler ve onları dönüşüm gerçekleştirmeye teşvik etmek için yeniden pazarlama yöntemi kullanılır. Yeniden pazarlama, daha önceden web sitenizi ziyaret etmiş ancak herhangi bir dönüşüm gerçekleştirmemiş kullanıcılara reklamlarınızı gösterme işlemidir. Bu hedef kitlenizle iletişimde kalmanın etkin bir yöntemidir. Yeniden pazarlama ile web sitenizi ziyaret etmiş ve belirli ürün ve hizmetlerle ilgilenmiş kullanıcılara reklamlarınız tekrardan gösterilir. Yeniden pazarlama ile doğru kullanıcıları yeniden hedefleyin ve dönüşümlerinizi arttırın.

 

♦ Youtube reklam ağı

Youtube reklamları kitlelere çok rahat ulaşabileceğiniz bir reklam türüdür son aldığımız bilgilere göre klasik yöntemlerde olan TV reklamlarından daha fazla gösterime sahiptir.

Youtube, Google arama motorundan sonra Dünya'daki en büyük ikinci arama motoru ve 3. en büyük web sitesidir. Youtube sosyal ortamlarda da fanatik bir takipçi kitlesine sahiptir. Bir ziyaretçinin ortalama ziyaret süresi günde 15 ile 25 dakika arasında değişiyor. Bu istatistik ile Youtube, ziyaret süresi en uzun sitelerden biri ve tüketicilerin %50'den fazlası satın almada videodan etkilendiğini belirtiyor. Hal böyle olunca Google Görüntülü Reklam ağındaki Youtube reklamlarına etkileşim açısından baktığımızda etkisini net bir biçimde görebilmekteyiz. Youtube reklamları ile doğru müşterilere, doğru zamanda, doğru mesajla ulaşın.

Youtube Reklam Çeşitleri

YouTube, Görüntülü ve video reklamları aracılığıyla geniş bir kitleye ulaşılabilen çok etkili bir platform haline geldi. Dünya'daki en büyük ikinci arama motoru olan Youtube'da reklam modellerine baktığımızda Youtube ana sayfa reklamları, TrueView In-Stream Video Reklamları, TrueView In-Search Video Reklamları, TrueView In-Display Video Reklamları, TrueView In-Slate Video Reklamları, Tıkla-Oynat Video Reklamlar ve Youtube Standart Görüntülü Reklamlar olarak sıralayabiliriz. Unutulmamalıdır ki kullanıcılar neredeyse, reklam verenler de orada olmalıdır!

♦ Gmail reklam ağı

Gmail reklam ağı üzerinden reklamlarınızı vererek kurumsal veya hedeflenen müşterilere ulaşıla bilinilir. Etkili bir reklam yöntemidir.

 

Google Mobil Reklamlar

Mobil reklamlar çevrimiçi reklamcılık stratejisinin önemli bir parçasıdır. Mobil reklamlar ile telefonlarıyla internete erişebilen kullanıcılara erişebilir ve reklamlarınızı bu kullanıcılara gösterebilirsiniz. Her 10 kişiden 9'u akıllı telefon ile arama yaptıktan sonra bir şekilde işlem yapmaktadır. Ürününüz yahut hizmetleriniz ile ilgili araştırma yaptıktan sonra ise bu kullanıcıların % 77 si işletme ile irtibata geçmekte ve % 74 ü ise bir satın alma işlemi gerçekleştirmektedir. Mobil reklamların web site bağlantıları, özel ürünler için reklamlar, ara ve tıkla reklamları, yer uzantıları gibi özellikleri sayesinde işletmenize daha fazla müşteri çekebilirsiniz.

 

Google Mobil Reklamlar Yer Uzantıları

Reklamlarınıza ulaşan kullanıcıların işletmenizi nasıl bulabileceğini gösteren haritalardır. İşletmenizin yeri, telefon numarası ve müşteri incelemeleri gibi bilgileri içerir. Böylelikle müşterilerinize Google Arama, Google Harita ve Google Mobil'de oldukları an ulaşabilirsiniz. Yer uzantıları ile reklam alanınızı verimli şekilde kullanır, tıklanma oranlarınızı ve dönüşümlerinizi arttırır, Google haritalarda yerinizi alır ve işletmenizin mevcut müşterilere olan mesafenizi belirtmenize olanak sağlarsınız. Unutulmamalıdır ki masaüstü aramaların % 20' si ve mobil aramaların 3'te 1' i konumlarla ilgilidir. Gün geçtikçe büyüyen Mobil Pazarda yerinizi alın.


Neden AdWords?

➔ Marka bilinirliğini artırmak
➔ Doğru hedef kitleye ulaşmak
➔ Şeffaf ve detaylı ölçülebilir sonuçlar
➔ Doğru kampanya stratejisi
➔ Performans odaklı kampanyalar
➔ Esnek ve sınırsız bütçe kullanımı
➔ Raporlama özelliği ile takip sistemi
➔ İçerik ve cihazlarda geniş erişim

 

Google AdWords konusunda size nasıl yardımcı olabiliriz.

İşinizi İnternet platformunda büyütmenize yardımcı olabiliriz. İnternet reklamcılığı stratejinizi yönetmek konusunda yardıma mı ihtiyacınız var? Sizinkine benzer işletmelere yardımcı olmak için Google tarafından eğitildik ve sertifika aldık.

 

Google Partner rozetine sahibiz.

Google İş Ortağı rozeti, Google AdWords reklamcılık ürünleri konusunda ileri düzeyde bilgi sahip olduğumuzu gösterir. Bu bilgilerle reklam verenlerimize faydalı sonuçlar sağlar ve onlarla uzun süreli ilişkiler kurarız.

 

İhtiyacınız olan yardımı sunabiliriz.

Spesifik Google AdWords reklamcılık ürünlerine yönelik bilgilerimizle Google İş Ortağı rozetine layık görüldük. Ayrıca size yardımcı olmamızı sağlayan özel eğitimlere erişim kazandık.

 

Verinet  ekibi sizin için optimizasyonlarınızı hazır hale getirerek en düşük maliyetle en iyi verimi almanıza yardımcı olmaktadır.

Daha fazla bilgi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Size işiniz ile alakalı nasıl bir reklam yapmanız gerektiğine dair sunum hazırlayabiliriz. İrtibat: 0850 304 85 80

 

 

 

 

 

Bizimle İletişime Geçin

Hemen arayın 0232 290 83 95 ya da İLETİŞİM