VERİNET YAZILIM - Network Marketing, Bayi Yönetim, Eğitim Yönetim, Eticaret

Sosyal Medya Yönetimi

 

Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

 

Günümüzde birçok işletme kendini sosyal medya üzerinden tanıtıp ifade etmektedir. Yoğun sosyal medya kullanımının yarattığı potansiyeli yakalamak ve marka bilinirliği oluşturmak için sosyal medya yönetimi çok iyi bir fırsattır.

Sosyal medya kullanımı bireysel olarak yapılabilir olsa da, uzman kişiler tarafından desteklendiği zaman verimli sonuçlar alındığı bilinmektedir. İyi yönetilmiş bir hesabın, çok geniş kitlelere ulaşması ve daha hızlı olumlu sonuçlar alması kaçınılmazdır. Bizler sizin için ne yapıyoruz;

 

 

KONUMLANDIRMA;

Firmanızın ya da markanızın mevcut durumunu analiz ediyoruz. Hali hazırda kullanılan sosyal medya hesapları var mı? Ne tür paylaşımlar yapılmış, nasıl geri dönüşler alınmış? Eksiklikler var mıdır? Olumlu ve olumsuz yönleri ile markanızı konumlandırırız.

SEKTÖR ANALİZİ;

Sizin ile benzer işleri yapan firmaların sosyal medya üzerindeki durumlarını takip ediyoruz. Mevcut ve potansiyel rakiplerin stratejilerini özümseyip size en doğru yolu çizmek için fizibilite çalışmaları yapıyoruz. Olumlu örnekler ile doğru yolu kendimiz çizebiliriz.

DOĞRU HEDEF KİTLE;

Ürünlerinizin ya da hizmetlerinizin doğru hedef kitleye ulaşmasını sağlamak için yapılan çalışmalardır. Doğru zamanda, doğru strateji ile yapılan paylaşımlar, hedef kitlenizi müşteriniz haline getirir. İyi analiz edilmiş hedef kitleye uygun yapılan pazarlama çalışmaları ile marka bilinirliğinizi ve müşteri potansiyelinizi arttırabilirsiniz.

HESAP OLUŞTURMA;

Eğer hali hazırda sosyal medya hesaplarınız yok ise, istenilen mecralarda (facebook, instagram, twitter vb.) kurumsal kimliğinize uygun hesaplar açılır. Hesaplar arası entegrasyon sağlanır.

PROFİL VE KAPAK FOTOĞRAFLARI;

Sektör analizi ve konumlandırma sonrası ne tür bir profil çizileceği belirlendiğinden, duruma uygun kapak ve profil fotoğrafı tasarlanır. Bunun için var olan logonuzu ya da işletmenizi iyi temsil edeceğine inandığınız bir fotoğrafı da kullanabilirsiniz.

GÖNDERİ PAYLAŞIMI;

Yapılacak olan paylaşımlar haftalık ya da aylık olarak planlanır. Firmanız tarafından uygun görülen fotoğraf, kampanya vb. tarafımıza iletilir, en uygun etiketleme ve yorumlama yöntemi ile paylaşılır.

ÖZEL GÜNLER;

Milli ve dini bayramlar ya da özel günler için firmanızın logosunu kullanarak uygun paylaşımlar yapılır. Özellikli ya da kendi çekiminiz bir fotoğraf kullanmak istiyorsanız tarafımıza ilettiğiniz takdirde önemli günlerde paylaşımlarınız gerçekleştirilir. Özel günler satışa dönüşmesi muhtemel günler olduğu için çok önemlidir. Firmanıza uygun ufak kampanyalar yaparak ilgi çekebilir, müşteri potansiyelinizi arttırabilirsiniz.

REKLAM; Sosyal medya hesaplarınızın organik olarak herhangi bir bütçeye tabi olmadan üst sıralara çıkması için özgün içerikler bulunmalı ve kopya bilgiler kullanılmamalıdır. Bunun dışında var olan sayfayı belirlenen bütçeler doğrultusunda sponsorlu olarak hedef kitleye ulaştırmaktayız. Günlük, haftalık ya da tıklama başı maliyetler belirlenir ve maximum fayda görülecek şekilde reklam hesabı yönetilir.

RAPORLAMA;

Sosyal medya hesapları kuruldu, çalışmaya başlandı, doğru strateji ile çalışıp çalışılmadığını görmek için raporlama şarttır. Doğru hedef kitleye yönelindi mi? Doğru etiketleme yapıldı mı? Beklenen hedef dönüşüm alındı mı? Sitenizin Google Analytics verileri ile sitenize giriş yapan kişilerin demografik yapısını inceleyebilir, sitenize hangi kanallardan ulaştığını, site üzerinde hangi konular ile ilgilendiğini, sitenize giriş seçenekleri olarak nelerin kullanıldığını görebilir, Google Tag Manager ile gelişmiş site istatistikleri alınarak, site ziyaretçilerinizin  tıklama takibini yapabilir ve bir sonraki stratejinizi bu verilere dayanarak planlayabilirsiniz. Bu çalışma ile hem bütçe planlaması yapılabilir hem de daha az bütçe ile daha yüksek satış ve ziyaretçi sayısı hedeflenebilir.

 

 
 
 

 

 

 

 

 

Bizimle İletişime Geçin

Hemen arayın 0232 290 83 95 ya da İLETİŞİM