VERİNET YAZILIM - Network Marketing, Bayi Yönetim, Eğitim Yönetim, Eticaret

E- İhracat Yazılımı

 

VERİNET ile e-ihracata güçlü başlayın, ürünlerinizi dünyaya satın!

 

Öncelikle paket paket satılan E-İhracat çözümlerinden uzak durun, e-ihracat bir süreçtir, bir paket değildir. Artık ürünlerinizi tüm dünyaya satmanın zamanı geldi !

 

E-İhracata Nereden Başlayacaksınız?

 

Herşeyden önce bilmeniz gereken e-ihracatta başarının kuralları Türkiye'de E-Ticarette başarının kurallarından az daha farklıdır ve daha büyük bir planlama ve organizasyon gerektirir. Kazançlarıda o kadar yüksektir. Sistemi bir kez doğru ve etkin kurunca çok iyi

çalışan, yüksek conversion getiren bir sistemdir.

 

E-İhracat döngüsü bazı önemli bileşenleri bir arada toplamayı ve birlikte çalıştırmayı gerektirir:

 

1- ETGB Düzenleme Yetkisi Olan Firmalar ile Çalışın

ETGB (Elektronik Ticaret Gümrük Beyanı) düzenleme yetkisi olan PTT, DHL, TNT, UPS gibi kargo firmalarıyla çalışarak ihracat prosedürlerini azaltabilirsiniz.

 

2- Uzmanlardan Destek Alın

Gerek devlet teşviği sırasında ticaret uzmanlarından gerek ise bu işin danışmanlığı yapan firmalardan mutlaka destek alın.

 

3- Pazarınızı ve Rakiplerinizi Analiz Edin

Satış yapacağınız pazarı çok iyi analiz etmelisiniz bunun için analist uzmanlar ile çalışabilir ya da kendi gözlemleriniz ile yola çıkabilirsiniz. Gözlemleme yaparken pazardaki kar, zarar, fayda ve tehdit unsurlarını bilmeniz satışlarınızı doğrudan etkileyecek stratejiler üretmenizi sağlayacaktır.

 

4- Sosyal Medyanın Güçlü Olduğunu Unutmayın

Sosyal medya hem ülkemizde hem de dünya çapında önemli bir güçtür. Sosyal medya hesabı kuvvetli olan bir sitenin güven algısı yeni müşterilerde çok daha kolay oturur. Güncel paylaşımlar, çekilişler ile sosyal medya hesaplarınızı kuvvetli hale getirin. 

 

5- Çok Kanallı Pazarlama Stratejilerini Uygulayın

Tek bir kanaldan örneğin Google Ads üzerinden pazarlama stratejisi belirlemek doğru değildir. Çok kanallı pazarlama stratejileri uygulayarak her reklam mecrasında doğrudan veya dolaylı yoldan bulunmaya çalışın. Rakiplerinizin güçsüz olduğu kanallarda doğru

strateji ile önlerine geçmeniz onların güçlü olduğu kanallarda da müşterileri ele geçirmeniz anlamına gelecektir.

 

6- Hedef Kitlenizi Daha İyi Belirleyin

E-İhracat yapıyorsanız ülkemizdeki insanlardan çok daha farklı insanlara hitap ediyorsunuz demektir. Ülkemizdeki e-ticaret hedef kitleniz ile e-ihracat hedef kitleniz aynı olmayabilir. Doğru iletişim yolları seçmeniz, sadece düz çevirilerle ilerlememeniz gerekmektedir.

 

Bizimle İletişime Geçin

Hemen arayın 0232 290 83 95 ya da İLETİŞİM