VERİNET YAZILIM - Network Marketing, Bayi Yönetim, Eğitim Yönetim, Eticaret

Network Marketing Nedir?

NETWORK MARKETİNG NEDİR?
 
Network Marketing, firmaların kendi ürününü satması için dışarıdan girişimci, girişken, ikna kabiliyeti yüksek, başarı potansiyeli olan kişileri şirket bünyesine dahil etmeden çalıştırma şeklidir. Yüksek kar oranı ve kaliteli ürünler ile kişiyi etkileyip ürünü satmasını sağlamaktır. Böylece ürünü alan son kullanıcı tavsiye üzerine, kullanan kişiden birebir görüş alarak bir mal satın almış olur.
 
Kazan kazan yöntemi diye de bilinen bu yöntem ile ürün sahibi firma, aracılar ve son kullanıcı olmak üzere herkes kazanç sağlamaktadır. Network Marketing yapan firmanın eleman ve iş yeri masrafı  olmadığı için fiyatlarını uygun tutabilmektedir. Aracı kişiler ise bağımsız çalışarak gelir elde ettikleri için bu yöntemi tercih etmektedirler. Çünkü hali hazırda var olan işlerine ek olarak network ağına katılabilir ve ek kazanç sağlayabilirler. Her bir aracı kendine özgün pazarlama stratejisi geliştirebilir ve satış ağını genişletebilir. Son kullanıcı ise birebir görerek ve deneyerek ürün aldığı için daha rahat alışveriş yapabilmektedir.
 
Network Marketing Sisteminin;
Güvenli teslimat,
Girişimci kişilere fırsat imkanı,
Ek gelir,
Eleman ve iş yeri giderlerini azaltma,
Düşük pazarlama maliyeti, gibi avantajları vardır.
 
Bir çeşit perakende satış diye de tabir edilebilen Network sistemine dahil olunması için firmalar, pazarlama potansiyeli yüksek kişileri etkilemeye ve kendi ağlarına dahil etmeye çalışırlar. Ne kadar çok kişi eklenir ise gelir düzeyinin de o kadar artacağı katlı sistemler için bu gereklidir.
 
Piyasada bulunan satış temsilcilerinin tümü birer bağımsız girişimci olarak, bağlı oldukları ağın sahibi firmanın ürünlerini son tüketiciye tanıtır, denetir, anlatır ve satış yapar. Bağımsız girişimcinin motivasyonunu sürekli yüksek tutması ve çeşitli eğitimler ile diğer adayları ve son kullanıcıları bilgilendirmesi gereklidir.
 
Girişimciliğin gücüne ve ürünün kalitesine güvenmek Network Marketing için olmazsa olmaz iki kuraldır. Satış motivasyonunu en yüksek seviyede tutmak için çeşitli prim sistemleri programa dahil edilir. Bağımsız girişimciyi desteklemek adına sık sık satış, pazarlama ve ürün bilgilendirme eğitimleri yapılması da Network sisteminin gücünü her geçen gün arttıran bir etmendir.
 

Bizimle İletişime Geçin

Hemen arayın 0232 290 83 95 ya da İLETİŞİM